2. Mardin Bienali 21 Eylül’de Başlıyor

Küratörlüğünü Paolo Colombo ve Lora Sarıaslan’ın yaptığı, 21 Eylül-21 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleşecek olan 2. Mardin Bienali’nin bu yılki başlığı ‘İkinci Bakış – Double Take’ olarak belirlendi.

GAP İdaresi, Mardin Valiliği ile Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından desteklenen, direktörlüğünü Döne Otyam’ın, danışmanlığını Ayşegül Sönmez’in yaptığı 2. Mardin Bienali’nin küratörlüğünü, 6. İstanbul Bienalinin küratörü Paolo Colombo ve Lora Sarıaslan, bugünün görsel kültürünü Mardin’in dokusuyla harmanlayarak, bölgenin renkli öykülerine ve ruhuna güncel sanatı aşılamayı, kişisel hikayelere ağırlık vermeyi planlıyor.

Aralarında Fikret Atay, Sami Baydar, Edy Ferguson, Mona Hatoum, Hrair Sarkissian, Murat Şahinler, Shahzia Sikander ve Pae White gibi sanatçıların yer alacağı Mardin Bienali; ipuçlarını kentin mimari, tarihi ve kültürel katmanlarının zenginliğinden alırken kendini şekillendirip yeniden oluşturacak.

Mardin Kültür ve Turizm Müdürü Davut Beliktay, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Mardin Bienali’nin başlığının İkinci Bakış – Double Take olarak belirlendiğini söyledi. Bienalin, 21 Eylül-21 Ekim 2012 tarihleri arasında bir ay boyunca halka açık olacağını belirten Beliktay, ”30 sanatçıya sergi alanı oluşturacak olan Mardin’in tanıtımında büyük rol üstlenecektir. Mardin, artık festivaller ve sanat şehri olma yolunda önemli adımlar atıyor.” dedi.

CİHAN

Kaynak: http://www.haberimport.com/haber/2.-mardin-bienali-21-eylulde-basliyor-131862.htm#ixzz26urzgJnV
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
2. Mardin Bienali 21 Eylül’de Başlıyor sitemize 19 Eylül 2012 tarihinde eklenmiş ve 3.426 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :