X
    Categories: İnşaat ve Yapı Malzemeleri

Çatı Merdiveni

Evlerimizin çatıları günlük hayatta evimizin pek kullanmadığımız alanlarıdır. Bu özelliklerinden dolayı çatılar genellikle bir nevi depolama alanı olarak görülmüştür. Ancak çatılar çoğu zaman normal odalardan ayrı bir şekilde oluşturulduğu için bu alanlara erişim çoğu zaman yapılamamaktadır. Bu sebeple bu alanlara erişebilmek için birtakım yapılara ihtiyaç duyulur. Birçok şekilde bu alanlara ulaşmak mümkündür. Bu sorunun çözümü çoğu zaman bir çatı merdiveni olmaktadır. Bu yapılar genelde açılır kapanır şekilde veya sabit merdivenler şeklinde olabilir.

Bunların şekilleri nasıl olmaktadır?
Çatı katınıza ulaşabilmeniz için kullanılan merdivenler değişik şekillerde olmaktadır.
• Açılır kapanır şekilde olabildiği gibi,
• Sabit şekillerde de olabilmektedir.
Peki, bu şekillerin artıları ve eksileri nelerdir?
Sabit olanlar mümkün olan genişlikte ve yeterli alanın olduğu yere kurulur. Bu yapılar
taşınmaz olduğu için belirli bir alanı kaplamaktadır. Dolayısıyla bu yapıların bulunduğu alanlarda, herhangi bir depolama alanı elde edemediğimiz gibi, gelip geçerken de büyük sıkıntı olur. Ancak katlanabilir merdivenlerde durum tam aksine tamamen sizlerin yararınadır. Kullanmanız gerektiğinde açabilme imkânı sunduğu için, oldukça kullanışlıdır. Kullanmadığınız zamanlarda kaldırabildiğiniz için gelip geçerken sizlere engel olmaz.

Çatılarınıza yaptırabileceğiniz bir diğer yapı olan çatı pencereleri ile çatılarınıza güneş doğuyor. Çatılarınız da artık gün yüzüne çıkyor.

VN:F [1.9.22_1171]
please wait...
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
admin :