Dünya Bankası Türkiye Direktörü Mardin’de

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser Mardin Valisi Turhan Ayvaz’a makamında nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette Mardin Valisi Turhan Ayvaz Mardin’in ekonomik ve sosyal yapısı hakkında bilgi verdi.
Tarihi Kent Mardin’in bölgenin parlayan bir yıldızı olduğunu vurgulayan Vali Ayvaz, Mardin yeni teşvik paketinde 6 bölgede yer aldığını, bu kapsamda batıdaki firmalardan buraya yatırım için gelenlerin sayısında artış yaşandığını dile getirdi.

Ayvaz, Suriye ve Irak’ta yanşan olaylar ekonomik olarak bölgeyi etkilediğini belirterek  şöyle konuştu “Gidip gelen işadamlarımız tereddüt içerisinde. Batı ülkelerinden bu Suriye’de ki olaylarından daha büyük baskı bekliyoruz. Batı iradesini koymadan da bu işler bitmiyor. Yine Suriye içinde gerek Rusya’ya gerek İran’a yeterli baskılar yaprak oradaki kanın durdurması lazım. Yine büyük görev batıya düşüyor. Türkiye ekonomisini iyi olması, batı ülkelerinin ekonomisine de faydası çok.  Bizim şu an Suriye, İran gibi ülkeler ile çatışmaya girmemiz Türkiye ekonomisinin krize girebilmesi demek. Zaten şu anda yarısı krizde olan Avrupa ülkelerinin tamımı da krize girer.  Yine Avrupa ülkelerinden terör örgütüne yönelik yeterli tepkiyi göremiyoruz. Bu ejderha büyürse bu terör örgütüne yarım yapan ülkelere de bela olur. Türkiye’nin uluslar arası politikası da yanlış anlaşılıyor. Örneğin, Filistin çok güçlü olsa İsraillerin çocuklarını öldürse biz Filistinlilere karşı dururuz. Bu işte din dil ırk ayrımı yapmayız. “
Vali Ayvaz, Mardin’in hem yerli hem de yabancı yatırımcılar için çok avantajlı olduğunu da sözlerine ekledi.
Dünya bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser ise Mardin’de bulunmaktan duyduğu memnuiyeti dile getirdi. Vali Ayvaz daha sonra Raiser’e Mardin tablosu hediye etti. 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Dünya Bankası Türkiye Direktörü Mardin’de, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Dünya Bankası Türkiye Direktörü Mardin’de sitemize 13 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve 1.164 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz