Haciz İşlemine Başkan Ayan’dan Tepki

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu önceki gün, eski Belediye-İş Sendikası Başkanı Memduh Öztürk öncülüğünde belediyede gerçekleştirilen ve adeta siyasi şova dönüştürülen icra işlemlerine sert tepki göstererek, “İl dışında olduğumdan yararlanılarak gerçekleştirilen bu zorbalığa pabuç bırakmayacağız. Bu hukuksuzluğa zemin hazırlayarak alet olanlardan da yasal yollarla hesap soracağız” dedi.

Başkan Ayanoğlu, eski Belediye İş Sendikası Başkanı Memduh Öztürk öncülüğünde ve ideolojik tavır içindeki bir kısım işçi tarafından tiyatro oynar gibi ve siyasi hınçlarına alet ettikleri icra işlemlerinin, Mardin İcra Hukuk Mahkemesi tarafından alınan “Haczin İptali” kararıyla hukuksuz olduğunun tescillendiğini ve yetkili mahkeme kararıyla belediyeden alınan eşyaların yediemin deposundan alınarak tekrar belediyeye getirildiğini söyledi. İl dışında olduğu bir zamanda; kanuni, ahlaki ve örfi tüm kurallar hiçe sayılarak makam odasına girildiğine dikkat çeken Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, “Mardin dışında bulunduğum bir zamanda gerçekleştirilen ve insanlık dışı, ahlak dışı yöntemlerle gerçekleştirilen icra işlemleri sırasında, makam odama zorla girilmiştir. Kişisel bilgilerimin, şahsi eşyalarımın ve özellikle haciz davasıyla ilgili evrakların akıbetinden endişe duymaktayım. Bu nedenle bu hukuk dışı yöntemlere başvuran ve buna alet olan kişiler hakkında dava açarak yasal süreci başlattık. Şimdi soruyorum Memduh Öztürk hangi resmi sıfatla bu tiyatroda başrolü oynadı? Belediyedeki işçiler en rahat dönemlerini bizim yönetimimiz zamanında yaşadı. Düzenli maaş alan, çalışma koşulları ve yaşam standartları yükselen belediye işçileri kendi özgür iradeleriyle yetkiyi Memduh Öztürk’ün başkanlığını yaptığı Belediye-İş’ten almıştır. Bunu sindiremeyen Öztürk o günden beri belediyeye karşı hep intikam duygularıyla hareket etmiştir. Tüm işçiler değil ama bu icra işlemlerinde figüran olan ve siyasi ideolojik güdülerle hareket eden bu işçileri Mardin halkı bayramda, Ramazan aylarında ve mübarek günlerde yaptıkları grevlerden, çöp dağlarından çok iyi hatırlıyor ve bunların emek harcamadan nasıl belediyeden milyarlarca lira alacaklı olduklarının da farkındadır” dedi.

Mardin’in büyükşehir olmasının yasalaştığı bir günde gerçekleştirilen bu tiyatronun sevinçlerini gölgelemeyeceğini de kaydeden Başkan Ayanoğlu, “Mardin’de hizmet kervanı yürüyor ve büyükşehir olmamızla birlikte bu kervan daha da büyüyecek, hızlanacaktır. Bazı odaklar üç yıl içinde Mardin’e yapılan yatırımları hazmedemiyor. Çünkü bunların halka hizmet gibi, yatırım gibi dertleri yok. Biz bunlara aldırmıyoruz ve yolumuza devam ediyoruz. Mardin halkının bize emanet ettiği iradeye şu ana kadar toz kondurmadık ve hiçbir zorbaya çiğnetmediğimiz bu iradeyi bundan sonra da kimseye çiğnetmeyeceğiz. Siyasi hınç alma ve öç duygularıyla gerçekleştirilen bu hukuk dışı icra işlemlerine karışanlar ve alet olanlar hukuk önünde bunun hesabını verecekler. Bu hesaptan da kaçamayacaklar” şeklinde konuştu. – MARDİN

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Haciz İşlemine Başkan Ayan’dan Tepki sitemize 13 Kasım 2012 tarihinde eklenmiş ve 851 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz