Mardin Valisi Ayvaz, Altyapı Çalışmalarını Değerlendirdi.”Bütün İşlerin Tamamlanması İçin 60 Milyon…

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, kentte yürütülen çalışmaların tamamlanması için 60 milyon liraya ihtiyaç olduğunu söyledi.

Vali Ayvaz, Hilton Otel’de düzenlediği basın toplantısında, Mardin’deki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ayvaz, Mardin’de turizm alanında olumlu gelişmelerin yaşandığını, bunun yanı sıra tarım ve ekonomi alanında da önemli ilerlemelerin olduğuna değindi.

Altyapı çalışımlarında önemli işler yaptıklarını kaydeden Vali Ayvaz, özellikle kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyunun drenaj çalışmasının yüzde 90’ının tamamlandığını söyledi.

Birinci Cadde’deki bazalt taşı döşeme çalışmalarında, Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan kısmın 4-5 gün içinde biteceğini ifade eden Vali Ayvaz, şöyle dedi:

“Cumhuriyet Meydanı ile Diyarbakırkapı arasında şimdi elektrik ve telekom çalışmaları devam ediyor. Bunlar da tamamlandıktan sonra oraya bazalt döşemeye devam edeceğiz. Bayramdan önce çakıl taşı döşeyerek vatandaşlarımızın rahat girip çıkmasını sağlayacağız. Burada tarihi hizmet veriliyor. Bu çalışmalarımızda vatandaş biraz zorluk çekecektir. Sıkıntılar olacak. Vatandaşlarımız haklıdır. Ama işler bittiğinde herkes ne kadar önemli işlerin yapıldığının farkına varacak. Bu çalışmalar olmadan olmaz. Bu sağlıksız ortama göz yumulamazdı” dedi.

Şimdiye kadar bütün çalışmalar için 40 milyon lira harcandığını ifade eden Ayvaz, “Bütün ödenek gönderilmiş olsa 3 ayda bütün şehri tamamlarız. Şu ana kadar bütün çalışmalarda 40 milyon lira harcandı. Yaklaşık olarak 60 milyon liraya ihtiyacımız var” diye konuştu.

Vali Ayvaz, Mardin’de 2. Organize Sanayi Bölgesi kurulması için yaşanan arsa sorununun da çözüldüğünü ifade etti.

Muhabir: İbrahim Sincar / İbrahim Yakut

Yayıncı: İrfan Cemiloğlu – MARDİN

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Mardin Valisi Ayvaz, Altyapı Çalışmalarını Değerlendirdi.”Bütün İşlerin Tamamlanması İçin 60 Milyon… sitemize 12 Ekim 2012 tarihinde eklenmiş ve 980 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz