Mardin’de Eğitimciler Derneği Açıldı

Mardin Eğitimciler Derneği, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yenişehir semtinde hizmete açılan derneğin açılışına Mardin Milli Eğitim Müdürü Niyazi Ekin, Fem Dershanesi Genel Müdürü Oktay Ballı, öğretmenler ve davetliler katıldı. Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Ekin, bu tür derneklerin Mardin’in eğitim kalitesine büyük katkılar sağladığını belirterek, Mardin Eğitimciler Derneği üyelerinin her birinin kendi çapında kendini ispat etmiş donanımlı öğretmenler olduğunu ifade etti.

Mardin Eğitimciler Derneği Başkanı Mustafa Çiçek ise, dernek olarak eğitim-öğrenci, öğretmen, veli ve idareci iş birliğiyle Mardin halkının daha iyi bir hizmet olmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Çiçek, “Mardin Eğitimciler Derneği kurulduğu günden bu güne kadarki bu kısa zaman diliminde öğrenci, öğretmen ve idarecilere yönelik seminerler vermektedir. Gerek Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa, gerekse kendi bünyesinde kurslar açmıştır. Bunun yanında yurt içi ve yurt dışı geziler ve daha birçok faaliyet yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Rabbimizin lütfüyle böyle mübarek bir aşure gününde 24 Kasım Öğretmenler Günü ve dernek açılışımızı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Bu vesile ile yönetim kurulum ve şahsım adına tüm eğitim camiasının Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Açılışta öğretmenlerin sunduğu müzik ziyafetinin ardından öğretmenlere kravat hediye edildi. – MARDİN

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Mardin'de Eğitimciler Derneği Açıldı, 1.0 out of 10 based on 1 rating
Mardin’de Eğitimciler Derneği Açıldı sitemize 24 Kasım 2012 tarihinde eklenmiş ve 2.989 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz