Mardin’de Otomobil Slalom Şöleni

21 Kasım Mardin Onur Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen otomobil slalom gösterisinde sürücüler kıyasıya yarıştı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu İl Temsilciliği ve Mardin Belediyesi tarafından Yenişehir Kültür Caddesi’nde gerçekleştirilen otomobil slalom gösterisine kadınlar da katıldı. Sürücülerin kıyasıya mücadele ettiği gösteriyi vatandaşlar ilgiyle izledi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Veysi Dizdaroğlu yaptığı açıklamada, gösterinin iki ayrı kategoride yapıldığını kaydetti. Gösteriye 22 sürücünün katıldığını ifade eden Dizdaroğlu, “2 yıldır Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Mardin Valiliği ve Mardin Belediyesi tarafından Mezopotamya Rallisi düzenleniyor. Bizler de sponsorlarımızın desteği ile bir slalom şöleni düzenledik. Bayanlar kategorisi ve erkekler kategorisi olmak üzere iki ayrı sınıfta yarış yapılıyor. Bin 600 cc motorlarımızla yarışlarımızı yapmaktayız” diye konuştu.

Mardin Belediyesi Kültür İşleri Sorumlusu Hamdiye Ercan ise, kadınların gösteriye katılmasından mutluluk duyduklarını belirtti. Bu tür etkinliklerin devam edeceğini dile getiren Ercan, “21 Kasım Mardin Onur Günü dolayısıyla bir akım etkinlikler düzenledik. Bunlardan bir tanesi okullar arası halı saha turnuvasıdır. Bugün de otomobil slalom gösterilerimiz yapılıyor. Sponsorlarımız var. Onlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Gösteriye katılan İrem Yıldırım, erkek sürücülerden daha dikkatli olduklarını ve kurallara daha iyi uyduklarını söyledi. Kentin tanıtımı için spora daha fazla ilgi gösterilmesini istediklerini belirten Yıldırım, “Bu tür etkinliklerin Mardin’de daha fazla olmasını, sürdürülebilir olmasını istiyoruz. Tanıtım amacıyla uluslararası platformda yer almasını, spora daha fazla ilgi gösterilmesini diliyorum. Bizler profesyoneliz. İddialıyız. Kurallara uyuyoruz.

Bayanlar kurallara daha fazla uyuyor” şeklinde konuştu. – MARDİN

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Mardin’de Otomobil Slalom Şöleni sitemize 24 Kasım 2012 tarihinde eklenmiş ve 3.161 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz