Reklam Ve İletişim

NEDEN İNTERNET REKLAMI?

Günümüzde internetin insan yaşamın her alanında önemli bir yer tutmaya başlaması ile birlikte kitlelere internet üzerinden ulaşmak da büyük önem kazanmıştır. Internet giderek dijitalleşen dünyada bilginin temel kaynağı durumuna gelmiş, günümüz insanının yaşamının büük bir bölümünü harcadığı etkinliklerden birisi olmuştur.

Geçmişte televizyon ya da yazılı medya ile ulaşılabilen insanlara artık internet ile çok daha rahat ulaşılabilmektedir. Yapılan araştırmalar, her gün yaklaşık 2 milyar insanın çevrimiçi olduğunu ve aradıkları bilgiye ulaşmak için ilk olarak interneti kullandıklrını göstermektedir. Internet reklamcılığını diğer reklam ortamlarına üstün kılan ise bizzat  tüketicinin tercihlerine odaklı ve ilgi alanlarına hitap eden bir mecra oluşudur. Televizyon ya da basılı medya reklamlarında, reklamların ilgisiz tüketiciye ulaşması ve bu yüzden reklamdan beklenen verimin alınamaması riski her zaman bulunmaktadır. Oysa internet üzerinden yayınlanan reklamlar, bizzat tüketicinin kendi aramalarına odaklı olarak doğrudan hedeflenen tüketiciye ulaşmaktadır.

 

Bu yüzden firmalarını, ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtmak isteyen firmaların günümüzde öncelikli olarak internet ortamını tercih etmeleri boşuna değildir. Televizyondan daha çok internet karşısında zaman geçirmeye başlayan günümüz insanı için internet reklamcılığı hem ekonomik, hem de hedef kitle odaklı çağdaş bir tanıtım ortamıdır. İnsanların aradıklarına internet ortamında ulaştıkları 21. yüzyılda, kendilerini internet ortamında kendisini daha iyi tanıtan firmalar rakiplerine kıyasla her zaman bir adım önde olacaklardır.

Kısacası internet ortamına reklam vermek hem doğrudan hedef   kitleye ulaşılması hem de diğer ortamlara göre çok daha ekonomik olması nedeniyle firmaların birinci tercihi durumuna yükselmiştir.

REKLAM VE ÜYELİK ÜCRETLERİ

Normal üyelik ücretsizdir.

Gold üyelik ücreti yıllık 50 TL’ dir.

728*90 üst ilan bölümü aylık ücreti 100 TL’dir. (Reklamınız Anasayfada görünür)

728*90 alt ilan bölümü  aylık ücreti 75  TL’dir. (Reklamınız Anasayfada görünür)

200*200 Sol ilan bölümü aylık ücret 90 TL dir. (Reklamınız hem Anasayfa hem de tüm iç sayfalarda görünür)

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN

E-posta: [email protected]

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Reklam Ve İletişim, 5.5 out of 10 based on 2 ratings