Vali Ayvaz, Öğretmenler Günü’nü Kutladı

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, öğretmenlerin Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı olduğunu belirtti.

Ayvaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, bilgi ve teknoloji çağında, bilgi toplumu olmanın en temel şartının eğitimli insan gücü olduğunu kaydetti.

Öğretmenliğin, özünde emek, sabır, hoşgörü ve özveri barındıran, her zaman öğrenmeye ve öğretmeye adanmış bir meslek olduğunu vurgulayan Ayvaz, mesajında şunlara yer verdi:

“Öğretmenlerimiz, ülkemizin istikbalinin gerçek mimarlarıdır. Öğretmenlerimiz, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarıdır. Gelişen dünya ve onun koşullarıyla aynı zaman diliminde omuz omuza, ileriye doğru gitmek, sadece ve sadece eğitimle gerçekleşir. Değerli öğretmenlerimizin şimdi olduğu gibi bundan sonra da sorumluluk bilinci içinde bunları yapacağından ve yeni yetişen öğretmenlerimize bu duyguları aşılayacağından asla kuşkumuz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal eden Başöğretmen Atatürk’ü, şehit ve gazi öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, fedakar öğretmenlerimizin bu önemli ve anlamlı gününü kutluyorum.”

Muhabir: İbrahim Sincar

Yayıncı: Şengül Oymak – MARDİN

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Vali Ayvaz, Öğretmenler Günü’nü Kutladı sitemize 23 Kasım 2012 tarihinde eklenmiş ve 2.863 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz